خلاقیت در بسته بندی

خلاقیت در بسته بندی یک فاکتور مهم و جدانشدنی در پروسه طراحی و تولید محصولات است. بسته‌بندی مسئول ایجاد حس اولیه مخاطب است هرچقد بسته‌بندی محصول خلاقانه‌تر باشد حس ایجاد شده عمیق‌تر و در نتیجه تاثیرگذارتر است

در دنیای تجارت امروز که بسیاری از برندها تلاش به حرکت در زیر سایه برندهای مطرح و شناخته شده دارند و به نوعی محصولاتی مشابه محصولات این شرکت‌ها تولید می‌کنند؛ نوآوری و خلاقیت سکوی پرتاب بسیاری از برندهای هوشمند شده است.

 

بسته بندی

همچنین به دلیل اهمیت ندادن بسیاری از تولید کنندگان به خلاقیت و ایجاد سبک و سیاقی جدید در بسته بندی محصولات، قدم گذاشتن برندها در این راه نوعی تضمین جذب مشتری است.

این امر بسیار آشکار و روشن است که امروزه در بازارجهانی تنها تولید کالا دارای ارزش نیست بلکه هنری که به واسطه‌ی آن کالا نمایش و معرفی می‌شود هم در جذب مخاطب اهمیت بسزایی دارد.

بسته بندی

باتوجه به اینکه در کشور ما خرید بر مبنای فله طرفدارن بسیاری دارد راه طولانی تا مشاهده بازاری پر از رقابت در خلاقیت بسته بندی داریم؛ اما شما می‌توانید جزعی از پیشگامان این عرصه باشید و با این خلاقت و نوآوری محصولات خود را در نظر مخاطب جایگاهی ویژه ببخشید.

یکی از روش‌های خلاقانه بسته‌بندی که به تازگی ترند شده است استفاده از بسته‌بندی‌هایی شفاف و واضح است در این نوع از بسته‌بندی مقصود نمایش کیفیت محصول است که خود نوعی تبلیغ به حساب می‌آید.

بسته بندی مینیمالیسم هم که همیشه در صدربسته‌بندی‌های جذاب و خلاقانه است؛ و همیشه طرفداران خود را دارد.

برای آشنایی بیشتر با این محصولات می‌توانید از نمونه‌های داخل سایت دیدن فرمایید.

بسته بندی

ساختارشکنی و خلاقیت زمانی برای محصول شما الزامی و حیاتی است که محصول شما بازار رقابتی شدید دارد و محصولی عمومی به حساب می آید؛ در این صورت تنها راه موفقیت در این بازار رقابتی جلب توجه مخاطب با خلاقیت است.

نکته قابل توجه در انتخاب و طراحی بسته‌بندی محصولات این است که شما باید در کنار خلاقیت به مردم‌شناسی و روانشناسی واصول ترکیب رنگ‌ها هم آشنایی داشته باشید؛ به طور مثال: مردم آذربایجان به رنگ قرمز توجه و تمایل ویژه‌ای دارند اما مردم ارمنستان به رنگ‌های کرم علاقمند هستند. در نتیجه یک طرح در جغرافیای متفاوت نتیجه و بازخوردی متفاوت دارد و ممکن است در یک منطقه بسیار از آن استقبال شود اما در مکانی دیگر با شکست مواجه شود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا