فیلم ها

مواد اولیه با کیفیت در صنعت چاپ حرف اول را میزند به طوری که اگر یک کار چاپی تولید شود و این کار با متریال خوب و با کیفیت تولید نشده باشد می تواند در هزینه و وقت افراد دچار مشکل کند و مشتریان از این قضایا دلخور و عدم نارضایتی آنها شود بنابراین مواد مرغوب و با کیفیت بسیار در صنعت چاپ حائز اهمیت است. یکی از این متریال ها فیلم ها هستند

فیلم های پلاستکی با انعطاف پذیر بسیار بالا  برای هر شرکتی که نیاز به بسته بندی محصولات مصرفی و سازمانی دارد، به ویژه برای کاربردهای صنعتی ضروری است. این نوع متریال برای بسته بندی هایی که باید از آنها به خوبی مراقبت کرد استفاده می شود مانند : مواد غذایی که تاریخ انقضا دارد و باید از آنها در مقابل ضربه و نور آفتاب و خراب شدن احتمالی جلوگیری کرد.

صنعت بسته بندی از تضمین ایمنی مواد غذایی و افزایش عمر مفید تا گرمایش یکنواخت، محافظت در برابر موانع، سهولت استفاده، قابلیت درزگیری مجدد و قابلیت چاپ عالی، همچنان با ارائه بسته بندی های انعطاف پذیر با سرعتی بی سابقه به پیشرفت خود ادامه می دهد.

مزایای بسته بندی با متریال فیلم ها ی انعطاف پذیر را نمی توان نادیده گرفت. بسته بندی انعطاف پذیر سبک و آسان برای باز کردن، حمل، نگهداری و مهر و موم مجدد، عمر مفید بسیاری از محصولات، به ویژه مواد غذایی را افزایش می دهد و دارای مشخصات پایداری مثبت است.

ویژگی های مهم فیلم های بسته بندی :

 • آسیب کمتر به محیط زیست وارد میکند به طوری که می توان از این نوع متریال برای بسته بندی مجددا محصولات استفاده کرد که باعث تولید کمتر زباله در محیط زیست می شودو همچنین تولید این نوع بسته بندی به انرژی کمتری نیاز دارد بنابراین گاز های گلخانه ای کمتری تولید می کند .
 • حمل و نقل : جابجایی و حمل ونقل این نوع بسته بندی نسبت به دیگر بسته بندی ها آسان تر بوده
 • ماندگاری بیشتر برای محصولات مواد غذایی

اگر شما تولید کننده مواد غذایی هستید و نگران خراب شدن احتمالی محصولات تان هستید می توانید از این نوع بسته بندی استفاده کنید تا به مدت طولانی تری در ویترین فروشگاه ماندگاری داشته باشد

انواع فیلم های بسته بندی :

 • پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE):

پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) یا پلی اتیلن با چگالی بالا (PEHD) یک ترموپلاستیک پلی اتیلن ساخته شده از نفت است. با نسبت استحکام به چگالی بالا، HDPE در تولید بطری های پلاستیکی، لوله های مقاوم در برابر خوردگی، ژئوممبران و الوار پلاستیکی استفاده می شود. HDPE معمولاً بازیافت می شود

HDPE به دلیل تطبیق پذیری استثنایی، پرمصرف ترین پلاستیک است. در همه چیز از کلاه های سخت گرفته تا پارچ های شیر استفاده می شود، همچنین به طور گسترده بازیافت می شود، هم در شکل سفت و سخت (مانند ظروف) و هم به شکل انعطاف پذیر (مانند کیسه).

کاربردهای رایج HDPE شامل بطری های نوشیدنی، محصولات مراقبت شخصی مانند شامپو و محصولات خانگی است. نان و کیسه های پلاستیکی نازک در فروشگاه مواد غذایی از HDPE ساخته شده اند، و همچنین آستر جعبه غلات.

همچنین در موقعیت‌های بسته‌بندی کششی سنگین‌تر، مانند بسته‌بندی محصولات کشاورزان، استفاده می‌شود. معمولاً روی یک رول شبیه به فیلم‌های دیگر می‌آید، اما بیشتر توری است که قابلیت تنفس را به محصولاتی که روی پالت می‌پیچد ارائه می‌کند.

 • پلی اتیلن کم چگالی (LDPE):

همانطور که از نامش پیداست، LDPE در حالی که مشابه پلی اتیلن با چگالی بالا است، چگالی کمتری دارد. این بدان معناست که در مقایسه با حجم خود جرم کمتری دارد.

LDPE در برابر ضربه، رطوبت و مواد شیمیایی بسیار مقاوم است. در مورد بازیافت نیز بسیار عالی است، زیرا محصولات LDPE سفت و سخت، مانند بطری ها، ظروف، درب ها، درپوش ها و غیره معمولاً در برنامه های بازیافت حاشیه ای جمع آوری می شوند.

کاربردهای متداول یا LDPE شامل کاربردهایی است که در آن آب بندی حرارتی ضروری است، همچنین در ساخت برخی درب ها و بطری های انعطاف پذیر و در کاربردهای سیم و کابل.

 • پلی اتیلن خطی با چگالی کم (LLDPE) :

این یکی از پرکاربردترین فیلم ها در صنعت بسته بندی است! از بین تمام فیلم های پلی اتیلن، این انعطاف پذیرترین فیلم است. شکل ترکیبی LDPE، LLDPE استحکام و قابلیت انطباق بیشتری را ارائه می دهد و آن را برای کشش عالی می کند.

LLDPE به خوبی فیلم های دیگر جمع نمی شود و برای پالت های بسته بندی کششی و محافظت از بارهای سنگین در حین حمل و نقل عالی است. این فیلم اغلب برای فیلم های کوچک مانند پلی اولفین ساده که در بالا ذکر شد اشتباه گرفته می شود زیرا از نظر ظاهری روی رول شبیه هستند اما برای محافظت از بسته بندی عملکرد بسیار متفاوتی دارند.

این و فیلم LDPE معمولاً برای بسته بندی پالت و همچنین تنقلات، غذاهای منجمد و کیسه های حامل استفاده می شود.

 • پلی اتیلن ترفتالات (PET، PETE) :

PET شفاف، سخت و دارای خواص سد کننده خوبی از گاز و رطوبت است. به عنوان یک ماده خام، PET در سطح جهانی به عنوان یک ماده قوی، سبک و انعطاف پذیر شناخته شده است که 100٪ قابل بازیافت است. هنگامی که این ماده بازیافت می شود، جان تازه ای به خود می گیرد. پولک‌ها و گلوله‌های PET تمیز و بازیافت شده برای ریسندگی الیاف برای نخ‌های فرش و تولید الیاف پرکننده و ژئو منسوجات تقاضای زیادی دارند. کاربردهای متداول PET شامل بطری های پلاستیکی نوشیدنی برای نوشابه، آب، آبمیوه، نوشیدنی های ورزشی و موارد مشابه است. بسیاری از ظروف محصولات مصرفی قالب‌گیری شده، مانند شیشه‌های غذا برای کره بادام‌زمینی، مربا و ترشی از PET نیز ساخته می‌شوند. سینی های مواد غذایی قابل استفاده در فر و سینی های مایکروویو از دیگر مکان هایی هستند که PET برای استفاده ایمن است.

 • پلی پروپیلن (PP) :

پلی پروپیلن (PP) یک “پلیمر افزودنی” ترموپلاستیک است که از ترکیب مونومرهای پروپیلن ساخته شده است. این ماده دارای نقطه ذوب بالایی است که آن را برای مایعات گرم پر می کند. این همچنین آن را برای کاربردهای خاصی که نیاز به مقاومت شیمیایی خوب دارند عالی می کند. PP عمدتاً توسط صنعت بسته بندی به طور مستقیم استفاده می شود و پس از آن صنایع تولید برق و تجهیزات به ترتیب با 30% و 13% استفاده می شود. لوازم خانگی و صنایع خودروسازی هر کدام 10 درصد مصرف دارند و مصالح ساختمانی با 5 درصد استفاده بازار را کامل می کنند. کاربردهای متداول PP شامل کاربردهای متنوعی از جمله بسته بندی برای محصولات مصرفی، قطعات پلاستیکی برای صنایع مختلف مانند صنعت خودروسازی و دستگاه های خاص مانند لولا و منسوجات است. PP همچنین اغلب به عنوان لایه بیرونی در بسته بندی های چند لایه مانند کیسه ها همراه با پلی اتیلن استفاده می شود. ظروف غذا یکی دیگر از موارد استفاده رایج برای PP هستند، مانند ظروف ماست، آن ظروف همه جا برای بیرون آوردن غذا که همه ما می شناسیم و دوست داریم، غذاهای اغذیه فروشی و حتی بطری های دارو.

 • پلی وینیل کلراید (PVC، وینیل) :

از آنجایی که PVC قابل اعتماد و سبک است، به بسته بندی کمک می کند تا کار خود را برای حفظ یکپارچگی محصولات داخل، از جمله داروها، انجام دهد. شکننده تر از بسیاری از فیلم های دیگر برای بسته بندی است، اما هنوز هم یک گزینه بسته بندی رایج است. در زمان دی وی دی و سی دی، روز یونجه خود را داشت.

کاربردهای متداول PVC شامل کاربردهای متنوعی در صنایع ساختمانی و ساختمانی و همچنین مراقبت های بهداشتی، الکترونیک، خودرو و سایر بخش ها، در محصولاتی از لوله کشی و سایدینگ، کیسه های خون و لوله ها، عایق سیم و کابل، سیستم شیشه جلو می باشد. اجزاء، بسته های تاول، صدف های تاشو و موارد دیگر.

 • فیلم های محافظ UV:

این نوع فیلم های بسته بندی انعطاف پذیر هستند و برای محافظت از محتویات بسته بندی شده داخلی در برابر اشعه ماوراء بنفش عالی هستند.

 • فیلم های بازدارنده زنگ یا خوردگی:

آنها یازدهمین نوع فیلم از فیلم های بسته بندی انعطاف پذیر هستند. آنها برای محافظت از محتویات بسته بندی شده در برابر زنگ زدگی هم در حین حمل و هم در قفسه های فروشگاه طراحی شده اند.

جمع بندی : 

خب شما در این مقاله با چند نوع از فیلم های بسته بندی آشنا شدید حالا تصمیم با خود شما است که بخواهید برای محصولات تان از چه نوع فیلم برای بسته بندی آنها استفاده کنید . تا محصولاتتان مقابل آسیب ها مقاوم باشد و همچنین از ویژگی های منحصر به فرد آن در بسته بندی محصولات تان بهرمند شوید 

                    شما می توانید مقاله چرا بسته بندی برای جذب مشتری اهمیت دارد را مطالعه کنید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست