«مرکز چاپ و بسته بندی همدان» به دستاوردهای خوبی دست یافت

سومین روز از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران در حالی به پایان رسید که اگر چه تعداد بازدیدکنندگان نمایشگاه به اندازه سال های قبل نبود اما «مرکز چاپ و بسته بندی همدان» به دستاوردهای خوبی دست یافت.
بسیاری از شرکت های حاضر در نمایشگاه تعداد مشتری ها و قراردادها برایشان راضی کننده نبود و از آنجا که کشور ایران امسال با تحریم های جدید آمریکا مواجه شده، برخی شرکت ها نیز با تمام توان خود به نمایشگاه نیامده اند.
آنطور که مدیر یکی از شرکت های چاپ و تبلیغات عنوان کرد: تعداد مشتریانش نسبت به سال گذشته حداقل به یک سوم رسیده است.
وی می گفت: به همین نسبت قراردادهایی که می تواند دستاورد نمایشگاه باشد و در طول سال اتفاق بیفتد هم کم شده و کمتر هم خواهد شد.
آنطور که مشخص است برخی از صنف ها در نمایشگاه زیاد از تعداد مشتریان خود ناراضی نیستند اما برخی ها با رکود بازار مواجه هستند، که اغلب آنها دلیل این شرایط را وضعیت تحریمی کشور عنوان می کنند به طوری که مدیر یکی از غرفه های بسته بندی گفت: مشتریان خارجی من در سالجاری به شدت کاهش یافته اند زیرا در حال حاضر همه کشورها تمایل به همکاری با ما نیستند و قراردادی که پیش از این بسته ایم مجبور به فسخ آنها شده ایم چون به خاطر نوسانات ارزی با چالش تهیه مواد اولیه و بالا رفتن قیمت ها مواجه شدیم.
طراح شرکت قالب سازی بابک هم گفت: که بخاطر نوسانات ارزی در ترخیص مواد اولیه با مشکلاتی مواجه شدیم و در نهایت با بازگشت پولی که داشتیم تاکنون توانسته ایم یک سوم مقدار قبلی مواد اولیه وارد انبارمان کنیم.
مهدی نژاد با تأکید بر اینکه این شرکت به خاطر برند بودن مشتریان ثابت خود را دارد ادامه داد: یکی از دلایلی که تعداد مشتریانمان کاهش یافته این است که شرکت ها دریافت سفارش های خود را متوقف کردند تا شرایط به ثبات برسد.
غرفه داران یک غرفه چاپ و بسته بندی نیز می گفتند حداقل مشتریان در نمایشگاه به نصف رسیده اند ما سال گذشته حتی قراردادهایی که در نمایشگاه می بستیم هم بیشتر از امسال است.

«مرکز چاپ و بسته بندی همدان» نیز از این قاعده مستثنی نیست آن طور که مشخص است با اینکه این چاپخانه امسال با قدرت بیشتری و در غرفه ای بزرگتر در نمایشگاه حضور یافته اما ابراز می کند با اینکه می دانستیم مشتریان امسال قطعاً کمتر از سال گذشته خواهد بود اما به خاطر دستگاه های مدرن چاپ لیبل و بسته بندی که از اروپا وارد کشور کرده ایم.
سعی کردیم تا امسال قوی تر از سال گذشته در نمایشگاه حضور بیابیم چون معتقدیم که وضعیت فعلی اقتصادی کشور موقتی است و به زودی شرایط به سابق برمی گردد.
در واقع حضور در نمایشگاه های مختلف برای بستن قرارداد در حال حاضر نیست و این روش، تبلیغاتی است که در بلند مدت جواب می دهد «مرکز چاپ و بسته بندی همدان» در غرفه ۳۸ در کنار بزرگترین شرکت های فعال در عرصه چاپ و ماشین آلات وابسته حضور دارد و دیروز میزبان مهمانانی از شرکت های بزرگ داخلی و چند کشور همسایه برای رایزنی بود.
در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران ۴۰۰ شرکت ایرانی و خارجی فعال در عرصه انواع چاپ و ماشین آلات وابسته حضور دارند.
در این نمایشگاه ۴۵ شرکت از کشورهای ایتالیا، سوئد، آلمان، فرانسه، پین، ترکیه و کره جنوبی شرکت کرده اند.
این نمایشگاه از روی پنجشنبه آغاز شده و امروز نیز از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران پذیرایی عموم است.

نویسنده : غزل اسلامي
روزنامه همدان پیام