چاپخانه پیام رسانه هفته گذشته میزبان نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بود.
در حاشیه این بازدید محمد کاظمی ضمن دیدار از دستگاه‌ها و امکانات مختلف این چاپخانه با اشاره به اهمیت صنعت چاپ و بسته‌بندی بر لزوم توجه به شناخت سلیقه مخاطبان در ارائه تولیدات و محصولات مختلف دراستان تاکید کرد.
لزوم استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته در چاپ و بسته‌بندی
محمد کاظمی با اشاره به تاثیر اقداماتی چون افتتاح چاپخانه پیام رسانه این اقدام را خدمتی بزرگ در نحوه و فرهنگ مصرف در کشور دانست و گفت: زمان آن رسیده از تکنولوژی‌های پیشرفته در بحث چاپ و بسته‌بندی و ارائه تولیدات خود استفاده کنیم.
وی با تاکید بر اینکه در دنیا و خاورمیانه در بحث ارائه مردم پسند تولیدات خود قاصر می‌باشیم، افزود: ما در ملایر بزرگترین و با کیفیت‌ترین تولید کشمش را داریم ولی نمی‌توانیم آن را به گونه‌ای عرضه دهیم که مصرف‌کننده خوشش بیاید، امروز بسته‌بندی و ارائه خوب کالا حرف نخست را در مصرف می‌زند و کار شما در مجموعه چاپخانه پیام رسانه کمک به این مسئله است که این بحث را پیش ببریم.
وی با تاکید بر اینکه در این حوزه نیاز به آموزش وجود دارد، گفت: تولیدکننده ما برای عرضه محصولات خود سلیقه ندارد و ما در حوزه منبت هم این مشکل را داریم. جامعه به شناخت سلیقه مخاطبان نیازمند است.
وی تاکید کرد: ما در زمینه بسته‌بندی، تجارت و صادرات عقب هستیم و در واقع باید گفت ما تولید کنندگان سنتی هستیم که نتوانسته‌ایم خود را به علم روز مجهز کنیم.
کاظمی افزود: کار شما در غرب کشور کاری منحصر به فرد و نمونه است و امیدوار هستیم به زودی مراحل مختلف توسعه را طی کرده و ما نیز به نوبه خود تا جایی که در توانمان باشد از شما حمایت می‌کنیم.
۹۰ درصد ارزش افزوده تولید، وابسته به صنعت چاپ و بسته‌بندی
معاون اداره امور مالیاتی استان هم با بیان اینکه مجموعه چاپخانه پیام رسانه و روزنامه همدان پیام سرمایه اجتماعی برای استان همدان است، گفت: این مجموعه اقتصاد مقاومتی را در عمل پیاده کرده است و باید حمایت شود.
شیرویه جعفری‌نسب افزود: باید در زمینه چاپ و بسته‌بندی و سلیقه مخاطبان یک کارگاه و همایش با همکاری دستگاه‌های دولتی، دانشگاه‌ها و صنایع در استان برگزار شود.
وی تاکید کرد: ۹۰ درصد ارزش افزوده تولید وابسته به صنعت چاپ و بسته‌بندی است ولی ما از صنعت بسته‌بندی غافل هستیم.
جعفری نسب افزود: باید کارگروهی ایجاد شده و برای صادرات نیازهای خاورمیانه و سلیقه مخاطبان سنجیده شود.
صنعت چاپ، صنعت مادر در دنیا
مدیرمسئول چاپخانه پیام رسانه هم با تاکید بر اینکه تلاش ما گسترش صنعت چاپ در استان همدان است، اظهار کرد: این صنعت در دنیا صنعت مادر است و هدف ما در مجموعه چاپخانه پیام رسانه این است که بتوانیم همه نیازهای یک تولیدکننده در این زمینه را برطرف کنیم.
نصرت‌ا… طاقتی‌احسن با اشاره به چالش بسته‌بندی در کشور افزود: در همدان این چالش حادتر هم هست و تولیدکننده ما در سایر شهرها نیازهای خود را در این زمینه تامین می‌کند.
وی اظهار کرد: پیش‌بینی ما این است که بتوانیم چاپخانه در حوزه صادرات استان ورود پیدا کرده و حتی در آینده برای مالیات هم درآمدزایی کنیم و از مالیات‌دهنده‌های خوب استان خواهیم بود. طاقتی‌احسن بیان کرد: ۲۸۰ نفر پیش‌بینی اشتغالزایی مجموعه است ودر طرح توجیهی برای این صنعت در استان تا ۲۰۰۰نفر ظرفیت اشتغال وجود دارد که البته این امر نیازمند حمایت، مساعدت و راهنمایی‌های مسئولان است. وی ادامه داد: این پروژه، پروژه‌ای ملی و منحصر به فرد است و اگر کل استان‌های غرب هم با ما همکاری کنند ۳۰ درصد ظرفیت کار ما پر می‌شود و ۷۰ درصد کارها باید از سطح کشور تامین شود که در این زمینه خواستار مساعدت و حمایت هستیم.
طاقتی‌احسن با اشاره به تجهیزات جدید چاپ لیبل این چاپخانه اظهار کرد: یکی از توانایی‌های این دستگاه در حوزه دارویی است که مانع از تقلب دارو می‌شود ولی متاسفانه همدان در حوزه دارویی خیلی توانمندی زیادی ندارد، ۳۰ درصد داروها در سطح دنیا تقلبی بوده و یکی از چالش‌های داروسازان غلبه براین تقلب است که با این دستگاه می‌توان در این جهت گام‌های خوبی برداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *