نگاهی به روند توسعه بازار لیبل و چند توسعه قبل از سرمایه گذاری

ازار تولید در بخش لیبل این روزها اوج گرفته است و بی شک پیامدهای مثبت و منفی خاص خود را به همراه خواهد داشت.

آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، اما این شروع مجدد و طلایی صنعت چاپ لیبل بی تاثیر از بازارهای جهانی نیست، سایت معتبر پایرا اعلام کرده که درحال حاضر بازار لیبل در دنیا بیشترین بخش بسته بندی را در اختیار دارد و این رشد و توسعه تا سال ۲۰۲۰ میلادی ادامه خواهد داشت.


مطمنا تولیدکنندگان صاحب نام ماشین آلات چاپ لیبل، تولید کنندگان مواد اولیه و ملزومات این بخش از چاپ و … بیشتر و بهتر از همیشه به این روند روبه رشد جهانی توجه داشته و دارند از این رو برای تقاضای جدید، رشد و توسعه برنامه ریزی دقیقی صورت داده اند.
درحالی که تا همین چند سال پیش قریب ۹۵ درصد لیبل ها خاص تر در کشورهای دوست همسایه ای چون ترکیه و امارات به چاپ می رسید به یکباره و با حضور موثر اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران در این عرصه توجه سرمایه گذاران و تولید کنندگان صنعت چاپ کشور به این بخش بیشتر شد و آرام آرام ماشین آلات خسته چینی از بازار لیبل ایران به کنج دنج انبارها رخت برمی بندند و برندها معتبر جهانی ماشین آلات وارد میدان مبارزه برای حفظ بازار داخلی شده اند.
از سویی افزایش نسبی تولیدات لیبل داخلی و رقابت قابل توجه ریال ایران با پول کشورهای همسایه بازار لیبل ایران را گرمتر از گذشته و یا بهتر از همیشه برای چاپخانه داران تولیده کننده و شرکت ها و برندهای مصرف کننده لیبل نموده است.
حال توجه به چند نکته بسیار ضروری و تعیین کننده برای آینده خواهد بود، اول: اینکه طبق شاخص های جهانی صنعت چاپ لیبل، نزدیک به ۳۰ درصد از تولیدات لیبل بیش از ۷۰ درصد سود دارد و آن بخش از تولیدت مربوط به لیبل های خاص با جلوه های ویژه بصری هستند و ۷۰درصد تولیدات لیبلها عمومی تنها ۳۰ درصد سود را در اختیار گرفته اند.
دوم: تولید لیبل بسیار تخصصی و دارای ابعاد بسیار گسترده است و این ابعاد و تولیدات گسترده باعث رونق تولید در بازار لیبل جهان شده است پس قبل از هرگونه سرمایه گذاری لطفا بازار هدف خود را تعیین کنید و بدانید ایران پتانسیل بالای برای ایجاد بازارهای جدی و تقاضا دارد اما هدفگذاری دقیق و خرید ماشین آلات مورد نیاز بازار هدف کمک شایانی به وموفقیت چاپخانه های خواهد کرد.
سوم: حضور یک تشکل نقش شایانی درهدایت بازار به سمت و سوی صحیح داشته و دارد و بی شک حمایت چاپخانه داران بخش لیبل از این نهاد و تشکل رکنی قدرتمند برای این بخش از صنعت بحسای می آید.
چهارم:با توجه به توسعه روز افزون صنعت چاپ لیبل در ایران ضعف بزرگی آموزش بی شک بیش از همیشه تن رنجور صنعت چاپ را آزرده خواهد کرد، لطفا در هنگام سرمایه گذاری وقت و هزینه قابل توجه به آموزش پرسنل اختصاص دهید.
و آخر اینکه برخی از دوستان محترم فروشنده ماشین آلات درجه شونصدم چینی بسیار نگران بازار لیبل کشور هستند! پس لطفا با هدف گذاری صحیح برای حضور در بازار و خریدهای مناسب و به روز ماشین آلات لیبل، بازار صنعت چاپ لیبل ایران را از گزند برخی سودجو مصون نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *