فعالان عرصه چاپ استان همدان تجلیل شدند

همدان‌پیام: از فعالان عرصه چاپ استان همدان در مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی همدان تجلیل شد.
در این مراسم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تبیین نقش صنعت چاپ در توسعه کشور گفت: صنعت چاپ در تمام عرصه‌های اقتصادی، اجرایی، خدماتی و فرهنگی حضور دارد و نمی‌توان به سادگی از کنار این نقش بی‌بدیل عبور کرد.
خسرو بیات با بیان اینکه اهالی صنعت چاپ و نشر، افرادی اصیل، متشخص و متخصص هستند، افزود: یکی از افتخارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجموعه‌های تاثیرگذاری است که با این وزارتخانه کار می‌کنند و بر جامعه اثرگذار هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، بیات با تشریح سختی‌های کار چاپ افزود: مجهز شدن به تکنولوژی روز یکی از الزامات صنعت چاپ است و اگر امروز علم ایران در منطقه حرف اول را می‌زند بخشی از این اتفاق به تجهیزات و امکانات چاپی کشور برمی‌گردد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه به وضعیت چاپ در استان همدان پرداخت و گفت: در یکسال گذشته ۲۷ ورق دستگاه چاپ و یک دستگاه لیتوگرافی به امکانات صنعت چاپ استان افزوده شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۹۷ واحد چاپی در استان وجود دارد که ۶۷ واحد در همدان، ۱۴ واحد در ملایر، ۶ واحد در بهار، ۳ واحد در تویسرکان، ۳ واحد در اسدآباد و ۲ واحد در کبودراهنگ قرار گرفته است و نهاوند و رزن هر کدام یک واحد چاپی دارند.
وی در پایان تصریح کرد: با توجه به تجهیزات مناسب چاپی در استان باید با خودداری از خروج سفارش‌های چاپی به استان‌های همجوار از ظرفیت‌های خوب استان همدان بهره بگیریم و تمام سفارش‌ها در استان انجام شود.
در ادامه این مراسم مهدی زرگریان، آخرین رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان همدان با تشریح مشکلات چاپ بیان کرد: گرانی مواد اولیه و کاغذ یکی از مشکلات فعالان عرصه چاپ و نشر است و لزوم پیگیری در حوزه آموزش و تخصص در این صنعت احساس می‌شود.
در پایان این مراسم از ۳ مدیرمسئول چاپخانه، ۵ کارگر و ۵  نفر از اعضای خانواده‌های چاپخانه‌داران فقید استان تجلیل شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *